Szafy na wymiar -  jakie są rodzaje i które wybrać?

Szafy przesuwne stanowią podstawowe wyposażenie każdej sypialni, przedpokoju a często również salonu. Aby maksymalnie wykorzystać posiadaną powierzchnię w danym pomieszczeniu ludzie chętnie zamawiają szafy na wymiar w Łodzi. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno w małych i dużych wnętrzach. W zależności od potrzeb klienci wybierają szafy przesuwne lub szafy wnękowe.

Szafy przesuwne z Łodzi

Stawiając na funkcjonalność i ciekawy design często wybór pada na szafy przesuwne. Wyróżniają się one uniwersalnością, dzięki czemu można je zainstalować w każdym pomieszczeniu bez względu na przeznaczenie. Zamawiając szafy na wymiar u producenta można samodzielnie wybrać najbardziej odpowiedni typ, pod względem wyposażenia wewnętrznego oraz rodzaju frontu. Zewnętrzny design szafy przesuwnej w Łodzi każdy klient wybiera według własnego gustu, w harmonii z posiadanym już wyposażeniem.

Każda osoba zamawiając szafę stara się, tak zaprojektować jej wyposażenie, aby pomieścić jak najwięcej rzeczy. Dlatego tak potrzebne są pałąki na wieszaki, półki na ubrania, bieliznę pościelową, ręczniki, kapelusze, buty. Obecnie szafa przesuwna nie jest już czymś wyjątkowo luksusowym i niedostępnym finansowo, obecnie można zamówić po przystępnej cenie taką szafę u producenta. Również na rynku usług, działają firmy, które świadczą usługi montowania takich szaf. Dokonują pomiarów w domu klienta, uzgadniają wymagania i design. Po czym wykonują w swoim warsztacie szafę i dopiero montują w mieszkaniu klienta.

Szafy przesuwne idealne do każdego wnętrza

Szafy na wymiar cieszą się ogromną popularnością, ich pojemność zadowala potrzeby i gusta wielu ludzi zarówno w prywatnych domach, mieszkaniach w bloku, apartamentach i domach na działkach rekreacyjnych. Obecnie projektanci dokonują prawdziwych odkryć stylistycznych i opracowują coraz odważniejsze i piękniejsze fronty, które znacznie podnoszą efekt dekoracyjny pomieszczenia. Wykorzystywane do produkcji materiały, pozwalają puścić wodze fantazji i stworzyć piękne produkty z MDF, płyty laminowanej, drewna itd.

Produkując szafy przesuwne Łódź stała się znakiem rozpoznawalnym wysokiej, jakości wykonania i zastosowania materiałów i akcesoriów podnoszących walory estetyczne. Ten rodzaj szaf jest doskonałym pomysłem do wykorzystania w pokoju młodzieżowym lub dziecięcym. W tak przestronnych meblach można umieścić wszystkie ubrania, zabawki, książki itp. Ponadto drzwi przesuwne są bardzo praktyczne i zabezpieczają wszystkie znajdujące się w szafie rzeczy przed wypadaniem i kurzem. Jeżeli w pokoju powstanie bałagan, a przyjdą niespodziewani goście, można szybko pochować rzeczy. Bardzo ważną rolę odgrywa szafa przesuwna w sypialni i może pomieścić nie tylko pościel, ale również obrusy, serwety, narzuty, koce, szlafroki, odzież nocną.

Zalety szaf przesuwnych

Szafa przesuwna posiada bardzo praktyczne drzwi, które nie zajmują dodatkowego miejsca w pomieszczeniu i doskonale poruszają się na zamontowanych rolkach. Aby można było przechowywać jak największą ilość rzeczy, bardzo często klienci zamawiają szafę na wymiar, która jest rozpostarta na całej ścianie, oraz od podłogi do sufitu. Nadal dużym zainteresowaniem cieszą się szafy przesuwne z lustrem na jednym lub obydwu skrzydłach.Taki projekt rozświetla pomieszczenie dzięki odbiciu refleksów szklanych. Najczęściej takie szafy na wymiar są ustawiane na przedpokoju lub w sypialni.

Szafy wnękowe z Łodzi

Szafy wnękowe spełniają wiele funkcji i są montowane najczęściej w przedpokojach, ponieważ właśnie w tym pomieszczeniu znajduje się odpowiednio duża wnęka do zagospodarowania. W takich szafach na wymiar instalowane są drzwi przesuwne, które oprócz roli praktycznej pełnią rolę dekoracyjną. Fronty produkowane są w bogatej palecie kolorystycznej i można spełniać najbardziej wymyślne fantazje aranżacyjne.

Poszukując wysokiej, jakości szafy wnękowej Łódź jest dobrym miejscem do złożenia zamówienia według własnego projektu lub skorzystania z pomysłów projektanta. Producent wykonując szafę na wymiar, może jej wnętrze dopasować do wymagań klienta. Najczęściej w szafie wnękowej znajdują się pręty metalowe do powieszenia na wieszakach ubrań wierzchnich: kurtki, płaszcze, garnitury. A także koszule, bluzki, spodnie oraz inne modele odzieży. We wnętrzu szafy zmieszczą się także walizki i odkurzacz. Taką szafę można wykorzystać do przechowywania różnych rzeczy, nawet biżuterii, pasków, na które powstają specjalne przegródki. Szafy wnękowe mogą być ustawiane w linii prostej lub stanowić model narożny. Zamawiając szafy na wymiar u producenta można wybrać dowolny kształt i rozmiar szafy. Najważniejsze, aby spełniała oczekiwania domowników i była użytkowana przez wiele lat.